hydrolat z róży damasceńskiej

Preparatynaturalne – korzyść hydrolatów

hydrolat do włosów

Kosmetyki naturalne, w tym hydrolaty, są z rozkoszą stosowane, albowiem mało w nich syntetycznych dodatków, konserwantów, barwników i złośliwych substancji. Służą do bezpiecznej pielęgnacji, a składniki w nich zawarte łatwo przenikają w skórę oraz porządnie ją odżywiają.

hydrolat z lawendy

Czy należałoby wykorzystywać hydrolaty?
Hydrolaty to woda kwiatowa lub też roślinna, a odpowiednio produkt uboczny, który powstał w wyniku wytwórczości olejków eterycznych. Te preparaty naturalne wolno używać jako toniku do twarzy bądź też dodawać go do produkcji domowych środków pielęgnacji. Nadają się szczególnie dla cery wrażliwej, albowiem hydrolat działa o wiele łagodniej od samych olejków eterycznych. Bardzo dobrze łagodzi cerę po depilacji bądź gojeniu. Wolno nim rozcieńczyć szampon, czy dołączyć do płukanki do włosów w celu nasilenia działania. O takie kosmetyki naturalne jak hydrolat wolno naznaczyć krem do buzi używany na co dzień. Uprości to rozprowadzanie go na skórze oraz zapobiegnie zamykaniu porów. Używa się ich również do mieszania maseczek w proszku bądź rozpuszczania peelingów.

Jakie są zalety hydrolatów?
•    działanie łagodzące
•    działanie przeciwzapalnie
•    działanie antyoksydacyjne
•    działanie odnawiające

Są one niesłychanie łagodne, wolno je stosować bezpośrednio na skórę, bez rozcieńczania. Hydrolaty należy dobrać wedle ulubionego zapachu bądź właściwości rośliny, z jakiej powstały.

naturalny hydrolat borowinowy

Preparaty naturalne a środowisko
Osoby używające preparatów naturalnych troszczą się nie wyłącznie o własną cerę, ale i o przyrodę. Tego typu produkty do pielęgnacji nie są testowane na zwierzętach a ich produkcja nie zagraża otoczeniu.